Dezynsekcja termiczna – Najskuteczniejsza metoda walki z pluskwami domowymi.

Dezynsekcja termiczna. Istnieje na rynku wiele firm zajmujących sie dezynsekcją pluskw, lecz jedynie metodami chemicznymi. Mało kto wie, że pluskwy sa chemoodporne, więc środki chemiczne nie przynoszą oczekiwanych efektów. Dezynsekcja termiczna w wielu krajach europejskich jest uważana za kluczowa metodę w walce z pluskwami domowymi. Nie można lekceważyć zagrożenia jakie niosą te owady, są one bowiem nosicielami wielu chorób zakaźnych (np. żółtaczka B,C, HIV). Oficjalnie mówi się, że pluskwy nie przenoszą chorób ale niektóre choroby mają bardzo długi czas inkubacji (częściowo powyżej 20 lat), a po tak długim czasie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, gdzie powstała infekcja lub zakażenie daną chorobą.

Dezynsekcja termiczna. Metodę termiczną zaczęto stosować już na początku XX w. w USA w spichlerzach i innych magazynach żywności, gdzie środki chemiczne mogły skazić produkty spożywcze. W tamtych czasach używano pieców gazowych, obecnie używamy do tego celu urządzeń elektrycznych przystosowanych specjalnie do celów dezynsekcji termicznej. Piece owe napędzane są prądem trójfazowym.
Do wykonania takiej operacji konieczny jest więc prąd o napięciu 380V z zabezpieczeniem 16A. W obecnych mieszkaniach podłącza się takie urządzenie do płyty kuchennej.
Sam proces zwalczania pluskiew tą metodą jest bardzo prosty i szybki. Trwa ok 24h, w tym czasie zostaje powoli (w celu uniknięcia naprężeń termicznych) nagrzane pomieszczenie (zazwyczaj syialnia) do temperatury powyżej 50°C. Aby osiągnąc nagrzanie wszystkich zakamarków w ścianach jak i meblach utrzymujemy temperaturę między 50°C a 60°C przez wiele godzin. W tej fazie nastepuje wyniszczenie wszelkich szkodników bez względu na stadium ich rozwoju. Nastepnie nastepuje powolny spadek temperatury aż do temeratury wyjsciowej.
Zaletą dezynsekcji termicznej jest niewątpliwie jej skuteczność, prędkość oraz to, że nie wypryskano nam po raz kolejny sypialni całą tablicą Mendelejewa w nadzieji że może coś zadziała.

Dezynsekcja termiczna, Odpluskwianie termiczne

Zwalczanie pluskiew metodą termiczną, odpluskwianie termiczne, Thermonox

Prawie zapomniałbym dodać, iż nie zachodzi potrzeba pozbywania się mebli ani innych przedmiotów domowych. Wręcz przeciwnie, muszą one pozostać w pomieszczeniu w celu poddania ich zabiegowi termicznemu. Wszelkie znajdujące sie na nich żyjatka zostaną zlikwidowane oddziaływaniem temperatury. Insekty nie potrafią odprowadzać nadmiernej temperatury i ulegają denaturacji.
Metode ta stosowana jest już w Niemczech oraz w wielu krajach Europy Zachodniej (Szwajcaria, Austria, Wielka Brytania itp.) od lat ze względu na jej niezawodność, skuteczność, prędkosc oraz dla ochrony własnej przed środkami chemicznymi. Metoda ta jest bezpieczna dla ludzi i środowiska.

Odpluskwianie, zwalczanie pluskiew

Odpluskwianie termiczne, Thermonox, Thermodel, ekologiczne zwalczanie pluskiew